Život motýľa...

Autor: Danka Balogová | 4.4.2014 o 13:22 | (upravené 7.4.2014 o 13:59) Karma článku: 6,21 | Prečítané:  1092x

Podľa jednej mojej známej. Môj život. Vraj všade priletím len na chvíľku, rozjasním deň a opäť odletím. Myslím, že v podstate má aj pravdu. Takáto som. Nikde sa nezdržím príliš dlho. Moje priateľstvá, práca, miesta. Všetko je krátkodobé. Asi preto som už vystriedala množstvo zamestnaní. Bola som všeličím. Barmankou, čašníčkou, au pair, bola tiež som dozorom na tobogánoch, predávala som zmrzlinu, upratovala snobské domy v Amerike, no moja najmilejšia práca bola práca v čokoládovni. V skvelom kolektíve, prostredí, obklopená nádhernou a voňavou čokoládkou. K tomu všetkému som vyhrala aj kolegyňku, o ktorej by sa mi ani nesnívalo. Ona, vysoká škola, no hlavne môj nešťastný vzťah, ktorý ma donútil opustiť všetko a újsť do Barcelony zo mňa vyformovalo človeka, akým som dnes.

Sant Andreu, BarcelonaSant Andreu, Barcelona

Najväčšia zmena v mojom živote nastala práve tam. V Barcelone. Kto tam nebol, môže ľutovať. Tak neskutočne nádherné miesta som v živote nevidela. More, hory, ľudia, jedlo, vône. Všetko bolo dokonalé. Problémy sa riešili v štýlemaňana, čiže zajtra. Človek tam nepozná stres a vďaka španielským, respektíve katalánskym chlapom sa vám sebavedomie zvýši do obrovských rozmerov. Barcelona ma zmenila. Zamilovala som si šport. Zdravú stravu. Našla som Boha. Milujem tam úplne všetko.

Kždé ráno som vstala, aby som sa prebehla. Moja bežecká trasa končila na pobreží. Vidieť ráno východ slnka nad morom a neveriť v to, že On existuje je podľa mňa nemožné. A toto bol v mojom živote najväčší zlom. Zrazu sa celý môj život začal meniť. Cítila som Boha. Cítim ho dodnes a viem, že s Ním nič nie je nemožné.

Po návrate zo Španielska som už bola aktívna športovkyňa. Z malej bacuľatej šikanovej húseničky som sa prekuklila v šťastného, optimistického moťýľa, ktorý svet vidí občas až príliš ružovo. S novým telom, plná pozitívnej energie a sebavedomím topmodelky som si myslela, že lepšie sa mať ani nemôžem. Leto som strávila s mojou skvelu rodinou na Slovensku a pomaličky som sa pripravovala na ďalšiu cestu. Prvý krát za veľkú mláku. Tešila som sa pretože sme tam šli spolu s mojou úžasnou sestričkou.

Tam to však začalo byť troška negatívnejšie. Rodinka s k nám obrátila chrbtom, do toho prišli moje zdravotné problémy a Amerika ma spočiatku tiež nejako veľmi neoslovila. Ale ako to Ten hore aj zvykne robiť. Na moje modlitby odpovedal a opäť sa všetko pomaly vracalo do starých koľají. Športovala som, skúšala nové veci, našla som si priateľov a zamilovala som sa do New Yorku. Tajne som dúfala, že snáď natrafím aj na lásku. Od tej chvíle som tam trávila všetok svoj voľný čas. To mesto ma doslova pohltilo. No láska neprichádzala, aj keď som sa krkolomne snažila vpustiť ju do svojho života.

Nech robím čokoľvek, nedokážem sa zaľúbiť, pretože pred mojim útekom do zahraničia som si prešla peklom. Po ťažkom rozchode som sa zotavovala počas celého pobytu v Barcelone, v Amerike. A zjavne som sa ešte celkom nezotavila doteraz. Sklamaná a zničená z lásky som sa teda rozhodla, že budem sama. A práve tento rozchod, táto udalosť, ktorá mi zničila vieru v lásku môže za to, že som si začala plniť sny. Pretože všetko zlé je na niečo dobré a všetko sa deje z nejakého dôvodu. Vďaka týmto nešťastným, či šťastným udalostiam v mojom živote som sa dostala tam kde som.

K splneniu svojho sna.

Lietať.

Cestovať.

Byť slobodná a šťastná.

A tak som roztiahla krídla a stala som sa letuškou...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?